Grant

MON 07 09

Країна: Республіка Польща
Дедлайн: 31.10.2021
З 7 вересня до 31 жовтня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Національна агенція академічних обмінів Республіки Польща (NAWA) проводять конкурс спільних українсько-польських науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки.
Проєктні пропозиції приймаються за такими пріоритетними напрямами:
• комп’ютерні та новітні виробничі технології (лазерні, високоточні, мехатронні, роботизовані, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
• енергетичний менеджмент та енергоефективність;
• екологія та управління навколишнім середовищем;
• науки про життя, нові технології, здоров’я та запобігання найпоширенішим хворобам, біотехнології, біоінжиніринг та генетика;
• нові речовини та матеріали;
• соціальні та гуманітарні науки;
• оборонні технології.
Зазначення пріоритетного напряму у формі заявки є обов’язковим!
Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.
Подання заявки
Для участі в конкурсі потрібно подати такі документи.
• Супровідний лист (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: на бланку установи-заявника адресований на ім’я заступника Міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Шкуратова О. І., текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, ПІБ наукового керівника та переліку додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження за темою проєкту не фінансується з держбюджету в межах інших конкурсів.
Форма заявки на участь у конкурсі (2 паперові примірники заявки, скан-копія сторінок з підписами і печаткою від польського партнера допускається; сторінки з підписами і печаткою від української сторони – лише в оригіналі). Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до всіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки.
• Лист-підтвердження від польського партнера-керівника проєкту (1 примірник; скан-копія листа допускається). Вимоги: на бланку установи-партнера адресований на ім’я керівника установи-заявника текст у довільній формі із зазначенням прізвищ керівників проєкту, назви спільного проєкту, яка має співпадати з назвою проєкту у формі заявки.
• Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, в якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
• CV українського та польського наукових керівників проєкту (по 1 примірнику). Вимоги: CV кожного керівника оформлюються двома мовами – українською та англійською, текст у довільній формі.
Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати заповнену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету краще заповнювати після підготовки всіх зазначених документів.
Усі паперові матеріали мають бути зібрані в одну підписану папку (на папці вказати назву конкурсу, назву установи-заявника, тему проєкту, ПІБ керівника). Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.
Документи приймаються за адресою: Україна, 01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, Міністерство освіти і науки України. Їх можна подати у два способи:
• надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення і має бути не пізніше останнього дня конкурсу). Прохання не надсилати документи рекомендованим відправленням Укрпоштою, достатньо обрати просте відправлення. У разі надсилання документів кур’єром Нової пошти документи доставляються до скриньки для листувань у холі МОН за вказаною вище адресою;
• передати особисто – залишити у скриньці для листувань, яка розташована в холі МОН за вказаною вище адресою.
Етапи відбору:
перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
передача заявок на наукову експертизу;
проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
відбір та затвердження переліку науково-дослідних проєктів для фінансування на засіданні Комісії з питань співробітництва у сфері науки і технологій між Міністерством освіти і науки України та Національною агенцією академічних обмінів Республіки Польща.
Критерії відбору:
• наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
• здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
• можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу;
• досвід участі в міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
• якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
• участь у проєкті молодих науковців (віком до 35 років);
• можливості практичного використання результатів проєкту.
Фінансування
Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо.
З виконавцями щороку складають відповідні договори на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи.
Кожна Сторона покриває витрати, пов'язані з перебуванням своїх вчених у країні-партнері, а саме: транспортні витрати, проживання, добові витрати (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011 №98), а також покриває витрати на медичне страхування та візову підтримку.
Українська сторона залишає за собою право забезпечувати заробітну плату своїм вченим, які беруть участь в українсько-польських проєктах, відповідно до нормативно-правових актів України.
Інтелектуальна власність
Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають вжити всіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.
Додаткова інформація
Керівники та основні учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш ніж за одним проєктом.
Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися в тому, що їхні польські партнери подали відповідну заявку до Національної агенції академічних обмінів Республіки Польща (NAWA).
Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України в розділі «Наука» → «Міжнародні наукові проєкти» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».
Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною в заявці електронною поштою для подальших кроків.
Контакти
З української сторони:
Міністерство освіти і науки України
• Відділ міжнародного співробітництва головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
• Ірина Левицька
• Адреса: Київ, 01601, бул. Т. Шевченка, 16
• Тел. (044) 287-82-35
• Електронна пошта:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
З польської сторони:
Національна агенція академічних обмінів Республіки Польща (NAWA)
• Павло Куржинський/Paweł Kurzyński
• Тел.: +48 22 390 35 64
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сайт установи.
Кінцевий термін подачі заявки: 31.10.2021
Детальна інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-konkurs-ukrayinsko-polskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2022-2023-roki 

Країна: Італія
Дедлайн: 31.10.2021
Це можливість попрацювати з матеріалами Історичних архівів ЄС (HAEU) для українських науковців, що цікавляться питаннями євроінтеграції. Ви отримаєте 5 000 євро на дослідження з права, історії, політології, економіки, соціології або будь-якої іншої гуманітарної чи соціальної дисципліни.

Залежно від карантинних обмежень, ви працюватимете безпосередньо в архіві у Флоренції або користуватиметеся оцифрованими матеріалами. За результатами дослідження потрібно буде підготувати наукову публікацію.

Грантами опікується Міжнародний Вишеградський Фонд спільно з Інститутом Європейського університету. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України.
Я можу взяти участь?
Це гранти для українських науковців, що:
• навчаються в магістратурі, аспірантурі або докторантурі зараз;
• або закінчили магістратуру, аспірантуру або докторантуру не раніше як 10 років тому і зараз працюють в університеті або науково-дослідницькому інституті.
Що потрібно для участі?
• Детальна презентація проєкту дослідження обсягом до п’яти сторінок. Опишіть предмет, наукове значення і внесок у дослідження галузі, попередні академічні роботи в цьому напрямку, методологію і план.
• Детальна анотована бібліографія джерел та досліджень, пов’язаних з вашою темою — до п’яти сторінок.
• Лист-обгрунтування необхідності роботи в архіві HAEU.
• Заява про плани щодо наукової публікації результатів дослідження.
• Список ваших попередніх публікацій, включно з найновішими — не більше десяти.
• Рекомендаційний лист професора університету чи науково-дослідного інституту з оцінкою наукової значущості проєкту та ваших кваліфікації, здібностей і мотивації для проведення дослідження.
Як подати заявку?
Підготуйте пакет документів англійською або французькою мовами і надішліть на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Кінцевий термін подачі заявки: 31.10.2021
Детальна інформація за посиланням: https://houseofeurope.org.ua/   

 

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні запрошує взяти участь у конкурсі Fulbright Visiting Scholar Program

Країна: США
Дедлайн: 15 жовтня 2021
Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців.
Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.
Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни
Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:
• кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
• дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
• діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.
Загальні вимоги до кандидатів:
• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
• вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
• повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.
* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та ін.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.
*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється правило дворічного перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).
****Ті, хто проживали за кордоном п’ять років поспіль упродовж шестирічного періоду, що передує даті подання заявки. У такому разі тривалість перебування, що становить дев’ять місяців і більше протягом календарного року, вважається повним роком за кордоном.
Умови гранту:
Тривалість гранту – 3-9 місяців. Категорія гранту, що відкрита для учасників з України – Research. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.
Учасники Програми отримують:
• щомісячну стипендію;
• додаткові кошти для придбання професійної літератури;
• медичне страхування;
• квиток в обидва боки.
Комплект документів для участі у конкурсі (усі документи англійською мовою!):
• [онлайнова анкета], розміщена за адресою https://apply.iie.org/fvsp2022. УВАЖНО прочитайте Інструкції до заповнення анкети;
опис проєкту наукових досліджень обсягом не більше 5-ти сторінок, 3.500 слів; поданий/завантажений у відповідну секцію онлайнової анкети;
• бібліографія до наукового проєкту обсягом 1-3 сторінки, завантажена в онлайнову анкету;
curriculum vitae уміщений у відповідну секцію онлайнової анкети; обов’язковим додатком до CV є список наукових публікацій;
три рекомендаційні листи;
Зареєстровані згідно інструкцій рекомендодавці (секція «Register Recommenders») виповнюють відповідні онлайн форми рекомендаційних листів англійською мовою.
Відповідальністю апліканта є попіклуватись про вчасне подання рекомендацій до 15 жовтня 2021 року.
лист-запрошення з американської інституції (за наявності, не є обов’язковим документом, але бажаним);
обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних (виповнену й видруковану, з датою заповнення й засвідчену особистим підписом, у двох примірниках надіслати поштою на адресу Офісу Програми імені Фулбрайта).
Відсутність будь-якого із вище перелічених документів, за винятком листа-запрошення, унеможливить участь у конкурсі.
Документи, що прописані в анкеті, але подання яких не є у переліку обов’язкових: English Language Proficiency; Financial Support/Budget; Letter of Support From Home Institution.
Критерії відбору кандидатів на участь у Програмі:
• наукові досягнення й напрацювання;
• послідовність наукових намагань, зв’язок попередньо набутого досвіду з цілями й завданнями заявленим на конкурс проєктом дослідження;
• добре розроблений план проведення наукового дослідження з чітким обґрунтуванням важливості його реалізації для українських, рівно ж як і американських, інституцій, та відповідної галузі у цілому;
• переконливо продемонстрований потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами;
• готовність до ініціювання й упровадження нових курсів/проєктів/програм з дотичної спеціалізації/фаху, поширення й популяризація отриманих результатів проведеного дослідження по поверненні в Україну.
Конкурсний відбір здійснюється в Україні й передбачає наступні етапи:
• перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу (жовтень 2021)
• рецензування робіт американськими й українськими фахівцями та визначення півфіналістів (листопад 2021)
• співбесіда англійською мовою з півфіналістами; визначення рекомендованих кандидатів на участь у Програмі американо-українською комісією (грудень 2021).
• затвердження стипендіатів Програми й поінформування про їх статус (травень 2022)
Програма не надає жодних пояснень аплікантам, якщо ті не обрані до напівфіналу, чи півфіналістам, що їх не рекомендовано до участі у Програмі.
Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції відповідно до наукових цілей рекомендованих до участі.
Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує півфіналістам витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; надає візову підтримку стипендіатам й членам родини (чоловік/дружина/діти віком до 21 року неодружені), якщо ті супроводжуватимуть стипендіата у час його перебування у США у рамках Програми.
Реченець подання документів – 15 жовтня 2021. До 23:59 подати онлайнову анкету, рівно ж як і всі вищеперелічені складники конкурсної заявки, включно з рекомендаційними листами. Обов’язкову додаткову форму – Згоду на обробку персональних даних – надіслати звичайною поштою на адресу Офісу Програми не пізніше 15 жовтня 2021 року.
Кінцевий термін подачі заявки: 15 жовтня 2021
Детальна інформація за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/

  

Країна: Німеччина

Дедлайн: 30.06 та 16.11 щороку

Гранти DAAD надають викладачам ЗВО та науковцям можливість проводити дослідження та продовжувати навчання в Німеччині. Існують програми фінансування для різних кваліфікаційних фаз та етапів. Метою даної програми є підтримка короткотермінових досліджень і, таким чином, сприяння обміну досвідом та налагодження контактів з колегами.
Кінцевий термін подання: 30.06 та 16.11 щороку
Розмір стипендії: 2000-2150 євро
Тривалість: 1-3 місяці
Хто може подати заявку:
Викладачі ЗВО та науковці, які, як правило, мають докторський ступінь та
працюють в університеті чи дослідницькому інституті.
Примітка:
Колишнім стипендіатам Фонду Олександра фон Гумбольдта пропонується звернутися до Фонду Гумбольдта.
Умови фінансування:
• дослідження проводяться в державних або визнаних державою ЗВО або не університетських дослідницьких інститутах у Німеччині. Проведення досліджень може відбуватися в декількох приймаючих установах;
• фінансування може бути заявлено лише один раз протягом трьох років;
• лекційні тури або відвідування конгресів не фінансуються.
Тривалість фінансування:
• від одного до трьох місяців;
• тривалість гранту визначається відбірковою комісією та залежить від
проекту та графіку роботи заявника. Грант не підлягає відновленню.
Відбір:
Незалежна комісія з відбору, що складається з вчених-фахівців, розглядає
програми за такими критеріями:
• академічні досягнення та останні публікації;
• переконливий і добре спланований дослідницький проект.
Процедура подання заяви:
Заява подається на онлайн-порталі за посиланням:
https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stipendien-datenbank-uk/4/?origin=17&status=2&type=a&q&subjectgroup&onlydaad=1&language=en&pg=4&detail_to_show=50015456&show_tab=apply 

 

Кінцевий термін подачі заявки: 30.06 та 16.11 щороку

Детальна інформація за посиланням:
https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stypendialni-programy-dlya-ukrayiny-2/ 

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні запрошує взяти участь у конкурсі Fulbright Research and Development Program

Країна: США
Дедлайн: 1 листопада щороку
Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.
У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни
• Американські студії
• Антропологія
• Археологія
• Архітектура / містопланування
• Астрономія
• Бібліотекарство
• Біологія
• Гендерні студії
• Генетика
• Географія
• Геологія
• Громадське управління
• Державна політика
• Екологія/охорона довкілля
• Економіка (теоретичні напрямки)
• Журналістика / засоби масової комунікації
• Інженерні науки
• Інформаційні науки
• Історія
• Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру
• Комп’ютерні науки
• Лінгвістика/ прикладна лінгвістика
• Література
• Математика
• Матеріалознавство
• Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія,хореографія) / мистецтвознавство
• Міжнародні відносини
• Музеєзнавство
• Освіта/управління в галузі освіти
• Охорона здоров’я
• Охорона історичної спадщини
• Педагогіка
• Політичні науки
• Правознавство
• Психологія
• Релігійні студії
• Сільське господарство
• Соціальна робота
• Соціологія
• Українознавчі студії
• Фізика
• Філософія
• Фольклор
• Хімія
* Український Офіс Програми імені Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.
** Конкурсанти можуть подаватись на міждисциплінарні напрямки досліджень або на стажування за спеціальністю, відмінною від зазначеної в дипломі, якщо вони мають фаховий досвід роботи за цією спеціальністю (не менше 1-2-х років) або володіють базовими знаннями та навичками з цієї спеціальності, одержаними завдяки проходженню стажувань, тренінгів, сертифікатних та інших освітніх програм.
Вимоги до кандидатів:
• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу
• викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ або мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі, дослідницької, адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
• володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
• повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
• подаватись на іншу дослідницьку програму Fulbright Scholar не раніше ніж через 2 роки після перемоги у конкурсі за програмою Fulbright Research and Development Program
* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
** Не можуть брати участь у конкурсі особи, які мають громадянство США, а також особи, які мають дозвіл на постійне проживання в США.
*** Не можуть брати участь у конкурсі студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.
**** Не можуть брати участь у конкурсі особи, які проживали за кордоном щонайменше п’ять років поспіль упродовж шестирічного періоду, що передує даті подання заявки. Тривалість перебування за кордоном, що становить дев’ять місяців і більше протягом календарного року, вважається повним роком проживання за кордоном.
***** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).
****** Фулбрайтівські стипендіати програмиFulbright Foreign Student Program можуть отримати грант на навчання в магістратурі або для проведення досліджень тільки один раз.
The Fulbright Foreign Student Program – це загальна назва програми, яка включає дві категорії грантів: 1) Fulbright Graduate Student Program (master’s/degree students) – стипендії для студентів та випускників ЗВО та 2) Fulbright Research and Development Program (FRDP) (non-degree/visiting student researchers) – для молодих дослідників і викладачів.
Випускники Fulbright Foreign Student Program можуть подаватися на програму Fulbright Visiting Scholar Program відповідно до вимог цього конкурсу та не раніше ніж через 2 роки після завершення навчання або стажування та повернення в Україну (див. сторінку програми).
Умови гранту:
Тривалість гранту – 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.
До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проєкти – дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.
Учасники Програми отримують:
• щомісячну стипендію
• додаткові кошти для придбання професійної літератури
• медичне страхування
• квиток в обидва боки
Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:
Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:
• [анкета]
обов’язкові додаткові форми (див. у переліку пакету документів)
три рекомендаційні листи
копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо)
портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)
Критеріями відбору є:
• наукові досягнення кандидата
• переконливо розроблений план стажування
• актуальність проєкту, реальність втілення його результатів, здатність до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, що матимуть суттєвий вплив на стан сучасної освіти та науки в Україні або практику вищої школи
• готовність до ініціювання та запровадження нових курсів, розповсюдження передових методів навчання та викладання
Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:
• перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу (листопад 2021)
• рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли у півфінал (листопад 2021)
• співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (друга половина грудня 2021)
• затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень 2022)
• початок стажування/гранту – серпень-вересень 2022 року.
Фіналісти Програми складатимуть комп’ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) у другій половині січня 2022 року.
Програма не надає деталізованих пояснень учасникам конкурсу, яких не було рекомендовано до участі у наступному етапі.
Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп’ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам та членам їх родин (чоловік/дружина/діти віком до 21 року, неодружені).
Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити американські університети або науково-дослідні інституції у відповідності до наукових інтересів та професійних цілей кандидатів. Програма бере до уваги побажання учасників стосовно вибору місця стажування (особливо за наявності листа-запрошення від американської інституції), але право остаточного визначення конкретного університету у США програма залишає за собою.
Кінцевий термін подачі заявки: 1 листопада щороку
Детальна інформація за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-research-and-development-program/