Grant

MON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Країна: Литовська Республіка

Дедлайн: 4 травня 2021 року

1 березня 2021 року, оголошено конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2022 2023 рр. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідна рада Литви.
Прийом заявок триває до 4 травня 2021 року.
Пріоритетні напрями:
1. інформаційні та нові виробничі технології (лазерні, прецизійні, механотронні, робототехнічні, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
2. енергетика та енергоефективність;
3. екологія та раціональне природокористування;
4. науки про життя, нові технології лікування та профілактики найпоширеніших хвороб, дослідження у сфері біотехнології, біоінженерії та генетики;
5. нові речовини та матеріали;
6. пріоритетні проблеми у сфері соціальних та гуманітарних наук;
7. технології оборонного спрямування.

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ, підприємств у статуті яких зазначається діяльність із проведення наукових досліджень України, та науково-дослідних груп установ Литовської Республіки.
Подання заявки
Для участі в конкурсі потрібно подати наступні документи.
Супровідний лист (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: на бланку установи-заявника, адресований на ім’я першого заступника Міністра освіти і науки Кизима М. О., текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, ПІБ наукового керівника та з переліком додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження по темі проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
Форма заявки на участь у конкурсі (2 паперові примірники заявки, скан-копія сторінок з підписами і печаткою від литовського партнера допускається; сторінки з підписами і печаткою від української сторони – лише в оригіналі). Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки.
Лист-підтвердження від литовського партнера-керівника проєкту (1 примірник; скан-копія листа допускається). Вимоги: на бланку установи-партнера, адресований на ім’я керівника установи-заявника, текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, яка має співпадати із назвою проєкту у формі заявки.
Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, в якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
CV українського та литовського наукових керівників проєкту (по 1 примірнику). Вимоги: CV кожного керівника оформлюються двома мовами – українською та англійською, текст у довільній формі.
Заповнити форму анкети, до якої обов’язково завантажити заповнену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету краще заповнювати після підготовки усіх зазначених документів.
Усі паперові матеріали мають бути зібрані в одну підписану папку (на папці вказати назву конкурсу, назву установи-заявника, тему проєкту, ПІБ керівника).
Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.
Документи приймаються за адресою: Міністерство освіти і науки України, бул. Тараса Шевченка, 16, к. 310, м. Київ, 01601.
Їх можна подати двома способами:
• надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення і повинна бути не пізнішою за останній день конкурсу). Прохання не надсилати документи рекомендованим відправленням Укрпоштою, достатньо обрати просте відправлення. У разі надсилання документів кур’єром Нової пошти документи доставляються до скриньки для листувань у холі МОН за вказаною вище адресою.
• подати особисто – залишити у скриньці для листувань, яка розташована у холі МОН за вказаною вище адресою.
Етапи відбору
• перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
• передача заявок на наукову експертизу;
• проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
• ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
• відбір та затвердження 10-12-ти найрейтинговіших науково-дослідних проєктів для фінансування на засіданні двосторонньої українсько-литовської Комісії;
• оприлюднення результатів конкурсу на сайті Міністерства.
Хронологія конкурсу
• 1 березня – відкриття конкурсу;
• 4 травня – закриття конкурсу (17:00 CET);
• жовтень (орієнтовно) – оголошення результатів;
• березень 2022 року (орієнтовно) – укладання договорів на фінансування проєкту.
Критерії оцінювання проєкту:
• наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
• можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу і підходу;
• здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
• досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
• якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
• участь у проєкті молодих науковців (віком до 35 років);
• можливості практичного використання результатів проєкту.
Інтелектуальна власність
Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.
Фінансування
Проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки. Фінансування виділяється на кожен рік окремо. З виконавцями щороку укладають відповідні договори на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи.
Міністерство фінансує витрати українських науковців під час візиту до Литовської Республіки, а саме: витрати на проїзд, проживання, добові, візу за необхідності та медичне страхування (сума добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу розраховуються відповідно до Постанови КМУ від 02.02.2011 №98).
Фінансова підтримка включає також заробітну плату українських учасників науково-дослідного проєкту. Крім того, договором на виконання (передачу) науково-дослідних робіт між МОН та установою-виконавцем проєкту передбачаються статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організації, де виконується науково-дослідний проєкт.
Візити литовських колег забезпечуються за рахунок литовської сторони.
Додаткова інформація
У конкурсі не можуть брати участь наукові колективи, які отримали фінансування проєктів протягом 2020-2021 рр. Такі колективи можуть подавати проєкти на конкурс тільки після того, як мине 1 рік з моменту закінчення терміну отримання останнього фінансування за цією програмою.
Керівники та основні учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш ніж за одним проєктом.
Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні литовські партнери подали відповідну заявку за тією ж темою досліджень до Науково-дослідної ради Литви.
Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Міжнародні наукові проєкти» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».
Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною поштою для подальших кроків.

Контакти
З української сторони:
Шевцова Тетяна Володимирівна
Відділ міжнародного співробітництва головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
Міністерство освіти і науки України
Адреса: м. Київ, 01601, бул. Тараса Шевченка, 16, к. 210
Тел. +38044 287 82 39
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З литовської сторони:
Dr. Saulius Marcinkonis
Research Council of Lithuania
Tilto Str. 4-151, LT-01103, Vilnius, Lithuania
Tel. +370 676 17 256
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кінцевий термін подачі заявки: 4 травня 2021 року
Детальна інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-konkurs-spilnih-ukrayinsko-litovskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2022-2023-roki

  

Країна: Франція
Дедлайн: 21.03.2021 

2

Пропонується навчання:
• в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією: три наукові стажування по 3 місяці впродовж 3 років (1415 євро/місяць).
Умови до кандидатури:
• бути громадянином України віком до 30 років;
• мати диплом про вищу освіту українського навчального закладу (Бакалавр / Спеціаліст / Магістр).
Критерії надання стипендії:
• високий рівень академічної підготовки кандидата;
• якісний та аргументований навчальний проєкт з обґрунтуванням професійної орієнтації;
• володіння французькою та/або англійською мовою залежно від навчального проєкту;
• розробка індивідуального проєкту в рамках вже існуючого або новоствореного французько-українського проєкту співпраці в освітній та/або науковій сфері.
Стипендіати уряду Франції (BGF) отримують наступні послуги:
• щомісячна стипендія протягом місяців навчання у Франції;
• статус стипендіата французького уряду дає право на звільнення від оплати за розгляд документів на студентську візу;
• звільнення від оплати за зарахування до державних установ Міністерства освіти, досліджень та інновацій Франції (наприклад, до університетів);
• допомогу у пошуку студентського житла у гуртожитках (CROUS),
• соціальне та медичне страхування на період навчання,
• підтримка Campus France в організації вашого перебування та в адміністративних процедурах; з координатором у Франції, який відповідальний за ваше досьє та відповідатиме на ваші запитання.
Подача документів на конкурс триває до 21 березня 2021 р. (включно)
Процедура та термін подачі документів:
1) Заповнити анкету
• на навчання у подвійній аспірантурі
2) Підготувати наступні документи (французькою чи англійською мовою залежно від навчального проекту):
• резюме (1 с. max. + публікації, формат word чи pdf);
• чітко та детально викладений навчальний проєкт (2 с. max. формат word чи pdf);
• мотиваційний лист (1 с. формат word чи pdf);
• лист від французького навчального закладу, підтверджуючий зацікавленість вашою кандидатурою, чи лист про попереднє зарахування (формат pdf);
• переклад виписки оцінок за останні 4 роки навчання (формат word чи pdf);
• диплом/сертифікат про володіння французькою або англійською мовою (формат pdf).
3) Надіслати повний пакет документів на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Увага!
• повний пакет документів не має перевищувати 3 Megabytes;
• ел. адреса та тема листа позначені виключно латиницею;
• назва кожного документу має починатися із прізвища, наприклад: Kovalenko_СV.pdf; Kovalenko_formulaire.pdf

4) Після того як ваше досьє було надіслано, написати також листа із заголовком «конкурс стипендій BGF» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - необхідний етап для підтвердження реєстрації вашої кандидатури.
5) Після попереднього відбору Комісією, відібраних кандидатів буде запрошено на співбесіду, дата якої буде оголошена пізніше. Для співбесіди необхідно мати при собі посвідчення особи та оригінали виписок оцінок, якщо співбесіда відбуватиметься очно.
Враховуючи санітарний контекст, співбесіди можуть бути проведені онлайн.
6) Оголошення результатів конкурсу відбудеться всередині червня 2021-го року.
Кінцевий термін подачі заявки: 21.03.2021
Детальна інформація за посиланням: institutfrancais-ukraine.com   

  

PASIFIC

Країна: Польща
Дедлайн першого етапу відбору: 30 червня 2021 року
Дедлайн другого етапу відбору: 30 грудня 2021 року 

Польська академія наук (PAS) оголошує стипендіальну програму PASIFIC, що фінансується у рамках фонду MSCA COFUND. Програма PASIFIC надає можливість отримати 2-річні постдокторські стипендії провідним дослідникам будь-якої національності з різних наукових дисциплін.
Кожному стипендіанту PASIFIC буде надано щомісячну стипендію у розмірі близько 2500 євро netto (чистими). У разі переїзду до Польщі обраного кандидата разом з сім’єю, існуватиме можливість отримати додаткову фінансову допомогу. Стипендіати PASIFIC матимуть у розпорядженні бюджет до 93 000 євро на реалізацію проекту.
Кандидати, які успішно пройдуть конкурсний відбір, будуть здійснювати дослідження в одному із 68 інститутів Польської академії наук або Міжнародному інституті молекулярної та клітинної біології.
Перед поданням заявки кандидати зобов’язані самостійно сконтактувати з обраним для проведення досліджень інститутом та з потенційним наставником. У кожному з Інститутів ПАН вказаний координатор, який може відповісти на Ваші питання.
Заявка кандидата повинна містити наступні документи:
- резюме та список досягнень;
- опис дослідницького проекту (не більше 10 сторінок);
- резюме наставника та опис дослідницького середовища обраного Інституту ПАН (підготовлений спільно із представниками цього Інституту);
- етична самооцінка (при необхідності).
Також необхідно подати копії:
- диплома доктора (PhD) або документа, що підтверджує не менше ніж 4-річний науковий досвід;
- листа підтримки від потенційного наставника і приймаючого інституту ПАН.

Кандидатам потрібно заповнити онлайн-анкету, яка буде доступна з 15 березня до 30 червня 2021 року (перший етап відбору – буде надано 35 стирендій) та з 15 вересня до 30 грудня 2021 року (другий етап відбору – буде надано 15 стипендій).
Кінцевий термін подачі заявок у першому етапі відбору – 30 червня 2021 року. Другий етап відбору буде закрито 30 грудня 2021 року. 

PASIFIC 1

Кандидати не повинні проживати або виконувати свою основну діяльність (роботу, навчання тощо) в Польщі довше одного року протягом трьох років перед закінченням строку подачі документів.
Кандидати PASIFIC повинні відповідати правилам мобільності MSCA.
Більш детальну інформацію ви можете знайти на сайті: https://pasific.pan.pl
Якщо у вас є будь-які питання, звертайтеся, будь ласка, за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кінцевий термін подачі заявок у першому етапі відбору – 30 червня 2021 року
Кінцевий термін подачі заявок у другому етапі відбору – 30 грудня 2021 року
Детальна інформація за посиланням: https://pasific.pan.pl 

 PASIFIC 2

 

 

Країна: Китайська Народна Республіка
Дедлайн: 28 лютого 2021 року

1

1 січня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки і техніки Китайської Народної Республіки оголосили конкурс спільних українсько-китайських науково-дослідних проєктів на 2021–2022 роки.

Проєкти приймають до 28 лютого 2021 року.
Подати їх можна за такими пріоритетними напрямами:
- інформаційні та комунікаційні технології;
- енергетика та енергоефективність;
- раціональне природокористування, у тому числі агротехнології;
- науки про життя, включаючи лікування таких хворіб, як нова короновірусна пневмонія, та дослідження ефективних ліків тощо;
- нові речовини і матеріали;
- фундаментальні науки.
Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.
Подання заявки
Для участі в конкурсі потрібно подати:
• супровідний лист на бланку установи-заявника на ім’я першого заступника Міністра освіти і науки Кизима М. О. (1 примірник). У листі обов’язково треба зазначити назву спільного проєкту та ПІБ наукового керівника в межах конкурсу;
• заповнену форму заявки на участь у конкурсі українською та англійською мовами (2 паперових примірники із підписами та печатками обох сторін);
• заповнити форму з короткою інформацією про пропозицію: https://forms.gle/ZdEZddVP52XY23Zu9
• лист-підтвердження від китайського партнера (керівника проєкту), на бланку установи-партнера (1 примірник);
• акт експертизи на відкриту публікацію результатів досліджень за темою проєкту (1 примірник);
• анотацію проєкту українською та англійською мовами з підписом керівника проєкту (1 примірник);
• CV українською та англійською мовами українського та китайського наукових керівників проєкту (по 1 примірнику).
Усі паперові матеріали мають бути зібрані в одну папку.
Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.

Документи приймаються за адресою: Україна, 01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, Міністерство освіти і науки України. Їх можна подати двома способами:
• надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення);
• передати особисто – залишити у скриньці для листувань, яка розташована у холі МОН за вказаною вище адресою.
Керівники та основні учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш ніж за одним проєктом.

Етапи відбору
• перевірка документів на відповідність вимогам;
• передача заявок на наукову експертизу;
• проведення експертиз паралельно в обох країнах;
• розгляд результатів експертизи спільною українсько-китайською Підкомісією;
• затвердження Підкомісією результатів конкурсу та переліку проєктів, що отримають фінансування.

Критерії відбору
• наукова відповідність;
• наукова якість та інноваційний характер проєкту;
• здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
• можливість спільних досліджень і адекватність наукового методу;
• досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
• якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
• участь у проєкті молодих науковців та жінок-вчених;
• можливості практичного використання результатів проєкту;
• обґрунтування орієнтовної вартості проєкту.

Фінансування
Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо.
Рішення про продовження фінансування у наступному році приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи.
Кожна Сторона покриває витрати, пов'язані з перебуванням своїх вчених в країні-партнері, а саме: транспортні витрати, проживання, добові витрати, а також покриває витрати на медичне страхування та візову підтримку.
Українська сторона залишає за собою право оплачувати заробітну плату своїм вченим, які беруть участь в українсько-китайських проектах, відповідно до нормативно-правових актів України.

Інтелектуальна власність
Науковці з українського боку, зокрема, керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.

Контакти
З української сторони:
Міністерство освіти і науки України
Відділ міжнародного співробітництва у сфері науки та інновацій головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
Савіна Олена
Адреса: Київ, 01601, бул. Т.Шевченка, 16
Тел. (044) 287-82-35
Електронна пошта:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

З китайської сторони:
Міністерство науки і техніки Китайської Народної Республіки
Департамент міжнародного співробітництва
Ма Хуєймінь
Tel. +86 (01) 588-813-72
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кінцевий термін подачі заявки: 28 лютого 2021 року
Детальна інформація за посиланням:
https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/diyalnist/mizhnarodna-dilnist/mizhnarodni-naukovi-proekti/dvostoronni-naukovi-konkursi 

 

Країна: Республіка Сербія
Дедлайн: 07.07.2020
Для українців стартував конкурс на отримання стипендій у вишах Республіки Сербія. Уряд цієї країни виділив 20 стипендій для здобуття базової вищої освіти та магістратури, а також 5 для навчання у аспірантурі.
Стипендії призначаються терміном до 12 місяців у 2020/2021 навчальному році. Її розмір становить 15 000, 00 динарів на місяць.
Перелік необхідних документів для участі у відборі:
• заповнений реєстраційний бланк;
• біографія з мотиваційним листом англійською або сербською мовою (не більш як одна сторінка формату А4);
• завірена копія свідоцтва-диплому та інших важливих документів;
• програма перебування (не більш як одна сторінка формату А4);
• 2 рекомендації від викладачів університету (буде взято до уваги як перевага);
• копію листування із сербським закладом вищої освіти, що виявив готовність прийняти кандидата на отримання стипендії;
• медична довідка (видана не пізніше 6 місяців до старту відбору), яка підтверджує, що кандидат не хворіє на інфекційні хвороби (включаючи тест на СНІД).
Варто зазначити, що всі документи подаються англійською або сербською мовою (у разі якщо документи подаються сербською мовою, необхідно зробити переклад на українську мову).
МОН прийматиме заявки у електронному та паперовому форматах у 2-х примірниках.
Поштова адреса:
Проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна
Міністерство освіти і науки України
Управління міжнародного співробітництва та протоколу.
У електронному форматі скановані PDF-документи, а також анкету необхідно надіслати на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. У темі листа необхідно зазначити «Стипендії на навчання в Республіці Сербія 2020/2021».

Кінцевий термін подачі заявки: 07.07.2020
Детальна інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/uryad-serbiyi-nadaye-25-stipendij-dlya-navchannya-u-20202021-navchalnomu-roci