Грант від Міністерства закордонних справ Італійської республіки на візити дослідників, викладачів, експертів, діячів культури та працівників у сфері культури

Країна: Італійська Республіка
Дедлайн: 03.11.2020
Генеральна Дирекція зі сприяння розвитку національної системи (DGSP) Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки (MAECI) висуває пропозицію щодо виділення коштів з метою сприяння розвитку відряджень італійських або іноземних дослідників, викладачів, експертів, діячів та працівників у сфері культури як на території Італії, так і за кордоном. Йдеться про підтримку інтернаціоналізації італійської університетської культурної та творчої системи, що, зокрема, сприятиме розвитку партнерства, культурних або наукових проєктів між іноземними та італійськими установами.

Хто може претендувати на фінансування?
Українські дослідники, викладачі, експерти, діячі та працівники у сфері культури, які були запрошені на визначений період до університетів або культурних установ Італії з метою навчання або досліджень, можуть зробити запит до Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Італійської Республіки (MAECI) щодо фінансової підтримки, яка полягає у частковому покритті витрат на проживання та сплачується у розмірі єдиної ставки.

Запити мають бути надіслані на пошту Італійського Інституту культури (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) до 3 листопада 2020 року включно, після чого підлягатимуть оцінці Відділом за наступними критеріями:
- основні характеристики заявника, у тому числі його резюме та вік;
- можливі повторення відряджень середнього та довгого строку в рамках розвитку культурних або наукових та партнерських проектів між італійськими та іноземними установами;
- рівень престижності залучених культурних установ;
- принцип ротації між бенефіціарами у питанні фінансування.
Запит на виділення коштів може бути надісланий до або після здійснення відрядження.
Зазначається, що не передбачені та не будуть нараховані кошти на відрядження, які плануються пізніше ніж 15 листопада 2020 року.

Які документи має містити запит?
Запит на виділення коштів може бути надісланий до початку відрядження або після його завершення. Запит має містити наступні документи:
Додаток 1 - Замісна декларація про сертифікацію
Додаток 2 - Лист-запрошення на перебування в Італії з університетської або культурної установи на ім’я заявника
Додаток 3 - Лист, який підтверджує отримання запрошення
Додаток 4 – Резюме
Додаток 5 - Копія дійсного документу, що засвідчує особу
Додаток 6 - Інформація про обробку персональних даних, прийняття якої підтверджене підписом заявника
Додаток 7 - Можлива додаткова корисна документація

Як проходить процес прийняття запиту?
Представництво за кордоном, яке отримало запит, висловлює власну позитивну або протилежну позитивній думку з цього приводу:
- запити, які отримали позитивний відгук відправляються у Відділення VIII Генеральної Дирекції по сприянню розвитку національної системи (DGSP) виключно через повідомлення;
- запити, які отримали протилежний позитивному відгук відхиляються, про що заявники додатково інформуються.

Відділення VIII Генеральної Дирекції по сприянню розвитку національної системи (DGSP) оцінює запити, отримані від Представництв за кордоном:
- у випадку підтримання позитивної оцінки, висловленої Представництвом, Дирекція надсилає повідомлення з інформацією щодо затвердження запиту до Представництва, яке, у свою чергу, передає його заявнику.
- у випадку не підтримання позитивної оцінки, висловленої Представництвом, Дирекція надсилає повідомлення з інформацією щодо відхилення запиту до Представництва, яке, у свою чергу, передає його заявнику.

Чому дорівнює сума виділених коштів?
Сума коштів відповідає єдиній загальній сумі, що обчислюється наступним чином:
- за перші 6 днів сума коштів становить 120 євро на день;
- на 7 та 8 день сума коштів становить 93 євро на день.

Фінансування на період, що становить більше ніж 8 днів, не передбачене. Сума виділених коштів не може перевищувати 906 євро на користь кожного окремого бенефіціара. З метою підрахунку днів для обчислення суми коштів рахуються лише дні фактичного виконання культурної чи дослідницької діяльності. З огляду на доступність коштів розд. 2619/7 Відділення VIII Генеральної Дирекції по сприянню розвитку національної системи (DGSP) може прийняти рішення про виплату коштів на меншу кількість днів, ніж є у запиті.

Яким чином буде сплачена сума коштів?
На відміну від типу виплат, передбаченого раніше, наразі кошти, виділені на користь іноземних бенефіціарів будуть сплачені Відділенням VIII Генеральної Дирекції по сприянню розвитку національної системи (DGSP) у вигляді банківського переказу через Представництва за кордоном, до яких надійшов запит.

Чи потрібно складати підсумковий звіт?
- Так, іноземні громадяни – бенефіціари мають надіслати до Представництва за кордоном, куди надавали запит, підсумковий звіт щодо діяльності, проведеної в Італії. Звіт має бути надісланий протягом 30 днів включно після завершення відрядження. Представництво за кордоном таким чином передає отримані звіти у повідомленні до Відділення VIII Генеральної Дирекції по сприянню розвитку національної системи (DGSP).
Кінцевий термін подачі заявки: 03.11.2020
Детальна інформація за посиланням: https://ambkiev.esteri.it/ambasciata_kiev/it/